10 PERSOANE, RECUPERATE DE SALVAMONTIȘTI

10 PERSOANE, RECUPERATE DE SALVAMONTIȘTI
S-au primit şi 15 apeluri prin care se solicitau sfaturi
10 persoane au fost salvate de pe munte, în ultimele 24 de ore, fiind apelate serviciile Salvamont din Prahova, Gorj şi Maramureş.
”În ultimele 24 de ore, la Dispeceratul Naţional Salvamont s-au primit 4 apeluri prin care se solicita intervenţia de urgenţă a salvamontiştilor. În cazul acestor intervenţii au fost salvate 10 persoane. Dintre acestea, 3 au fost transportate cu Ambulanţele SAJ, SMURD sau SALVAMONT la spital”, anunţă, joi dimineaţă, Salvamont România.
Două apeluri au vizat Salvamont Prahova, iar câte unul Salvamont Gorj şi Salvamont Maramureş.
S-au primit şi 15 apeluri prin care se solicitau sfaturi şi informaţii despre diferite trasee turistice din zona montană.
”Echipele Salvamont România vă îndeamnă la prudenţă şi responsabilitate în derularea activităţilor montane şi vă invită să le fiţi alături în campania de reducere a numărului de accidente montane”, au transmis salvamontiştii.
Citește și:
- 15:50 - Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 11:11 - De ce a urcat Cîrjan în peluză după golul cu Rapid: fotbalistul și-a explicat gestul.
- 11:05 - Debut istoric pentru „Michael”: biografia regelui pop sparge record după record
- 10:34 - Demisie la vârful Guvernului: Ștefan-Radu Oprea pleacă din funcția de secretar general
Urmărește știrile Realitatea de Ialomita și pe Google News














