Controale în weekend. Amenzi usturătoare

Controale în weekend. Amenzi usturătoare
Au fost aplicate 106 sancțiuni contravenționale în valoare totală de 18.250 de lei
Pe parcursul week-end-ului, au continuat acțiunile desfășurate de polițiștii ialomițeni în contextul situației epidemiologice provocate de virusul SARS-CoV-2. 106 sancțiuni contravenționale au fost aplicate pentru nerespectarea măsurilor de protecție.
În ultimele 48 de orei, forțele de ordine au fost angrenate în acțiuni punctuale de control, efectuând verificări la 90 de societăți comerciale/persoane fizice autorizate, 20 de operatori de transport persoane și 198 de obiective de interes.
În cadrul activităților desfășurate au fost legitimate peste 2300 de persoane și au fost aplicate 106 sancțiuni contravenționale la Legea 55/2020, în valoare totală de 18.250 de lei. Dintre acestea, 7 amenzi au fost date pentru nerespectarea măsurilor de izolare la o adresă declarată și 99 pentru nepurtarea măștii de protecție în spațiile unde aceasta este obligatorie.
Sursa: Realitatea de Ialomita
Citește și:
- 15:50 - Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 08:00 - Noaptea Muzeelor 2026 - ce muzee poți vizita gratuit în București și în țară
- 18:17 - Pensiile din iunie vor veni cu întârzire din cauza sărbătorilor legale
- 17:46 - La 102 ani merge la serviciu, învață olărit și scrie poezii. Povestea bărbatului pe care internetul l-a numit „cel mai fericit om din lume”
Urmărește știrile Realitatea de Ialomita și pe Google News














