ÎPS Calinic, arhiepiscopul Sucevei și Rădăuților, a suferit o criză cardiacă
15 ian. 2024, 14:39
Actualizat: 15 ian. 2024, 14:39

ÎPS Calinic, arhiepiscopul Sucevei și Rădăuților, a suferit o criză cardiacă
Articol scris de Scris de Realitatea de Ialomita
Se pare că acesta urmează să fie transferat cu un elicopter SMURD
Arhiepiscopul Sucevei și Rădăuților, ÎPS Calinic, a ajuns, luni, la Unitatea de Primiri Urgențe a Spitalului Județean din Suceava, cu o problemă cardiacă.
Potrivit ziaruldeiasi.ro, înaltul prelat a solicitat să fie transferat la Iași pentru a primi tratament.
Din primele informații, se pare că acesta urmează să fie transferat cu un elicopter SMURD, care va decola de pe aeroportul din Suceava.
În 2016, ÎPS Calinic a fost supus unei intervenții chirurgicale cardiace minim invazive de plastie de valvă mitrală video – asistată.
Citește și:
- 21:40 - JD Vance, trimis la Budapesta pentru a-l sprijini pe Viktor Orbán înainte de alegeri
- 21:14 - INTERVIU Exclusiv Realitatea Plus - Ana Maria Păcuraru cu William Donahue: „Republicanii vor avea o perioadă dificilă la urne din cauza prețului energiei”
- 20:15 - Fragmente de dronă descoperite pe litoral, la Tuzla. Autoritățile au intervenit de urgență
- 19:41 - Avion de vânătoare american doborât deasupra Iranului. Teheranul încearcă să captureze piloții
Urmărește știrile Realitatea de Ialomita și pe Google News











