Social· 1 min citire

Razie de amploare în Ialomița. Zona survolată de un elicopter M.A.I.

15 iul. 2020, 12:01
Actualizat: 15 iul. 2020, 12:01
Razie de amploare în Ialomița. Zona survolată de un elicopter M.A.I.

Razie de amploare în Ialomița. Zona survolată de un elicopter M.A.I.

Articol scris de Realitatea de Ialomita

Peste 130 de efective ale poliției și jandarmeriei au desfășurat pe 15 iulie pe raza orașului Țăndărei, o acțiune pentru prevenirea şi combaterea faptelor antisociale, asigurarea climatului de ordine publică şi siguranţă rutieră, precum și în vederea prevenirii infracționalității stradale, riscului rutier precum și respectarea măsurilor pentru prevenirea și combaterea efectelor pandemiei de COVID-19. O aeronavă a Ministerului Afacerilor Interne a survolat zona pe tot parcursul acțiunii. 123 de locuitori ai orașului Țăndărei au fost amprentați și fotografiați, fiind verificate și legitimate în total 277 de persoane. Pentru neregulile constatate polițiștii au aplicat 68 de sancțiuni contravenționale, în valoare de peste 33.800 de lei. În scopul reducerii riscului rutier, poliţiştii rutieri din cadrul Inspectoratului de Poliţie Judeţean Ialomița au folosit aparatura de supraveghere a traficului şi măsurare a vitezei de deplasare a autovehiculelor, inclusiv dispozitivele TruCam. Pentru încălcarea normelor rutiere au fost amendați 43 de participanți la traficul rutier, verificate 176 de autoturisme, fiind reținute 4 permise de conducere și retrase 10 certificate de înmatriculare. Astfel de acțiuni vor continua și în perioada următoare pe raza județului Ialomița.

Peste 130 de polițiști și jandarmi au desfășurat pe 15 iulie pe raza orașului Țăndărei,  o acțiune pentru prevenirea şi combaterea faptelor antisociale, asigurarea climatului de ordine publică și respectarea măsurilor pentru prevenirea și combaterea efectelor pandemiei de COVID-19.

O aeronavă a Ministerului Afacerilor Interne a survolat zona pe tot parcursul acțiunii.123 de locuitori ai orașului Țăndărei au fost amprentați și fotografiați, fiind verificate și legitimate în total 277 de persoane.Pentru neregulile constatate polițiștii au aplicat 68 de sancțiuni contravenționale, în valoare de peste 33.800 de lei.Pentru încălcarea normelor rutiere au fost amendați 43 de participanți la traficul rutier, verificate 176 de autoturisme, fiind reținute 4 permise de conducere și retrase 10 certificate de înmatriculare.Astfel de acțiuni vor continua și în perioada următoare pe raza județului Ialomița.

Mai multe articole despre

Urmărește știrile Realitatea de Ialomita și pe Google News