Incendiu violent la Bucu. O persoană transportată la spital

Incendiu violent la Bucu. O persoană transportată la spital
Cauza probabilă de producere a incendiului fumatul în locuri neprotejate
Trei echipaje de pompieri din cadrul Gărzii de Intervenție Slobozia , cu două autospeciale de stingere cu apă și spumă și o ambulanță SMURD au intervenit noaptea trecută pentru localizarea și lichidarea unui incendiu, produs la un grajd din comuna Bucu.
La sosirea forțelor de intervenție incendiul se manifesta în interiorul anexei.
Au ars: acoperișul grajdului pe o suprafață de aproximativ 50 metri pătrați, 50 de baloți lucernă ce se aflau depozitați în interiorul acestuia.
Pentru lichidarea incendiului și îndepărtarea efectelor negative, salvatorii au acționat aproximativ două ore. Aceștia au reușit să salveze locuința aflată în imediata vecinătate.
Echipajul SMURD aflat la locul intervenției a acordat prim ajutor unei persoane, ulterior fiind preluată și transportată către Spitalul Județean de Urgență Slobozia.
Cauza probabilă de producere a incendiului a fost stabilită ca fiind, fumatul în locuri neprotejate corespunzător.
Sursa: Realitatea de Ialomita
Citește și:
- 15:50 - Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 08:00 - Noaptea Muzeelor 2026 - ce muzee poți vizita gratuit în București și în țară
- 18:17 - Pensiile din iunie vor veni cu întârzire din cauza sărbătorilor legale
- 17:46 - La 102 ani merge la serviciu, învață olărit și scrie poezii. Povestea bărbatului pe care internetul l-a numit „cel mai fericit om din lume”
Urmărește știrile Realitatea de Ialomita și pe Google News














