Advertising
FOTO Incendiu violent la Munteni Buzău
21 oct. 2021, 11:11

FOTO Incendiu violent la Munteni Buzău
Sute se baloți de lucernă și coceni făcuți scrum
Salvatorii din cadrul Gărzii de intervenție Slobozia și Detașamentului de pompieri Urziceni, au fost solicitați să intervină pentru stingerea unui incendiu produs la o șiră de baloți aflată într-o gospodărie din comuna Munteni-Buzău.
Trei echipaje de salvatori cu trei autospeciale de stingere cu apă și spumă s-au deplasat de urgență la locul solicitării.
Salvatorii au fost sprijiniți și de membri ai Serviciului Voluntar pentru Situații de Urgență din localitate.
Au ars aproximativ 300 baloți de lucernă, 600 baloți coceni și au fost distruse 30 de plăci de azbociment.
Potrivit ISU Ialomița crearea intenționată sau din culpă a condițiilor de a genera incendiul, a fost cauza probabilă de producere a incendiului.
Sursa: Realitatea de Ialomita
Citește și:
- 15:50 - Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 08:00 - Noaptea Muzeelor 2026 - ce muzee poți vizita gratuit în București și în țară
- 18:17 - Pensiile din iunie vor veni cu întârzire din cauza sărbătorilor legale
- 17:46 - La 102 ani merge la serviciu, învață olărit și scrie poezii. Povestea bărbatului pe care internetul l-a numit „cel mai fericit om din lume”
Urmărește știrile Realitatea de Ialomita și pe Google News














