Arși la buzunare pentru că au iesit din izolare

Arși la buzunare pentru că au iesit din izolare
Polițiștii ialomițeni au identificat pe parcursul zilei de ieri, cinci persoane care nu au respectat măsura izolării sau carantinării la domiciliu.
Polițiștii ialomițeni au identificat pe parcursul zilei de ieri, cinci persoane care nu au respectat măsura izolării sau carantinării la domiciliu.
"În cadrul activităților au fost efectuate verificări la peste 230 de persoane aflate în carantină și izolare la o adresă declarată. De asemenea, în cadrul acțiunilor punctuale au fost controlate peste 80 de autovehicule, mijloace de transport persoane, cele cu regim de TAXI și cele care asigură transportul angajaților la și de la locul de muncă."transmite IPJ Ialomița
În ultimele 24 de ore, au fost verificate 127 de locații, iar în cadrul acestora, 4 restaurante și terase.
Ca urmare a abaterilor constatate, poliţiştii au aplicat 5 sancţiuni contravenţionale, pentru nerespectarea măsurilor de carantinare/izolare la domiciliu, cu amenzi în valoare de 8000 de lei.
Sursa: Realitatea de Ialomita
Citește și:
- 15:50 - Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 08:00 - Noaptea Muzeelor 2026 - ce muzee poți vizita gratuit în București și în țară
- 18:17 - Pensiile din iunie vor veni cu întârzire din cauza sărbătorilor legale
- 17:46 - La 102 ani merge la serviciu, învață olărit și scrie poezii. Povestea bărbatului pe care internetul l-a numit „cel mai fericit om din lume”
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Ialomita și pe Google News














