Advertising
Energia electrică, campioana scumpirilor în România, în timp ce restanțele la întreținere cresc alarmant. Avertismentul specialiștilor

FOTO: Arhivă
Scris de Realitatea de Ialomita Publicat: 14 mai 2026, 09:00
Energia electrică rămâne în topul scumpirilor din România, iar tot mai mulți oameni ajung să plătească facturi greu de suportat. Potrivit specialiștilor, prețurile la energie au crescut cu peste 50%, iar valul de majorări nu s-a încheiat. În paralel, numărul românilor care nu mai reușesc să își achite întreținerea și utilitățile crește de la o lună la alta, potrivit Realitatea PLUS.
Citește și
- 14:08Sfârșitul unui model controversat în salubritatea din Sectorul 1: robinetul banilor publici s-a închis pentru Romprest
- 11:52Daniel Udrescu: Bolojan a introdus tripla taxare a românilor, inflație, impozitarea și majorarea taxelor
- 08:47Analiştii avertizează că şocul petrolier este departe de final, în ciuda acordului dintre SUA şi Iran
- 10:59FOREN 2026: Transelectrica accelerează tranziția energetică. Virgiliu Ivan: „Am pus în funcțiune 1.000 MW într-o singură lună”
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Ialomita și pe Google News

























