Advertising
Spitalul de Psihiatrie Ștei, sancționat după confirmarea unui caz de hantavirus

FOTO: Arhivă
Scris de Realitatea de Ialomita Publicat: 18 mai 2026, 13:01
Ministerul Sănătății a anunțat luni că Spitalul de Psihiatrie și pentru Măsuri de Siguranță Ștei a fost sancționat de Inspecția Sanitară de Stat, după ce inspectorii au descoperit multiple nereguli privind igiena, deratizarea și respectarea circuitelor sanitare, în contextul confirmării unui caz de infecție cu hantavirus.
Citește și
- 15:50Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 15:29În culisele Summitului G7: Ana-Maria Păcuraru transmite exclusiv pentru REALITATEA PLUS
- 15:07Transmisiuni speciale de la Summitul G7: Ana-Maria Păcuraru, singurul jurnalist român invitat de Casa Albă
- 11:05Proteste violente înaintea Summitului G7: mii de manifestanți au ieșit în stradă. Ana-Maria Păcuraru transmite în exclusivitate de la cea mai importantă reuniune mondială
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Ialomita și pe Google News
























