Simona Halep, eliminată în primul tur al turneului Qatar Open

Simona Halep, eliminată în primul tur al turneului Qatar Open
Simona Halep (27 WTA) a fost învinsă de Caroline Garcia (76 WTA), scor 4-6, 3-6, în primul tur al turneului de la Doha (Qatar), la numai trei zile după eliminarea în semifinala de la Dubai.
Simona Halep (27 WTA) a fost învinsă de Caroline Garcia (76 WTA), scor 4-6, 3-6, în primul tur al turneului de la Doha (Qatar), la numai trei zile după eliminarea în semifinala de la Dubai.
Până la această partidă, Simona Halep câștigase șapte dintre cele opt confruntări cu Caroline Garcia. Simona Halep nu a mai înregistrat două eșecuri la rând în WTA din vara anului anterior, când era învinsă, la trei luni distanță, de către Angelique Kerber și Danielle Collins, în turneele de la Roma, respectiv Montreal.
După acest eșec, Simona Halep va avea două săptămâni de pauză. Următorul turneu la care va participa este Indian Wells, în SUA, programat în perioada 9-20 martie.
Sursa: Realitatea de Constanta
Citește și:
- 10:42 - Ștefăniță Avrămescu (AUR), despre închiderea Realitatea PLUS: „CNA-ul vrea o presă obedientă, dependentă, care să nu deranjeze și să nu pună întrebări”
- 10:17 - Omagiu pentru Mircea Lucescu. Sicirul legendarului antrenor, depus azi la Arena Națională- programul complet al ceremoniilor
- 10:13 - O nouă avertizare RO-Alert în județul Tulcea! Explozii violente s-au auzit de pe teritoriul ucrainean. 2 aeronave F-16 au fost ridicate
- 10:08 - Realitatea PLUS a cerut rediscutarea deciziei CNA. Avocat: ”Măsura este excesivă. Dacă nu se revocă, mergem în instanță”
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Ialomita și pe Google News











