Președintele Iohannis: Dacă se iau măsuri, se pot organiza alegeri

Președintele Iohannis: Dacă se iau măsuri, se pot organiza alegeri
Președintele Klaus Iohannis a declarat miercuri că alegerile locale pot fi organizate în siguranță în această toamnă.
Președintele Klaus Iohannis a declarat miercuri că alegerile locale pot fi organizate în siguranță în această toamnă.
Șeful statului a subliniat că data de 27 septembrie, stabilită pentru desfășurarea alegerilor, a fost decisă de Parlament, nu de PNL. "
"Acum, asta cu am fost acuzați sună puțin ciudat. Așa funcționează democrația. Se țin alegeri. Ele trebuia să se țină în iunie, nu s-au ținut că nu s-a găsit o cale cu măsuri suficiente. (...)
Dacă epidemia nu se agravează și se iau măsuri stricte se pot organiza alegeri. Câte cazuri înseamnă asta, trebuie să ne spună reprezentanții Ministerului Sănătății", a declarat Iohannis.
Citește și:
- 16:22 - Interviu EXCLUSIV Ana Maria Păcuraru - Sara Qudah (CPJ): România intră în tiparul global al cenzurii administrative
- 15:56 - Alexandra Păcuraru, după hotărârea CNA de a menține decizia de retragere a licenței televiziunii Realitatea PLUS: „Au fost pregătiți să respingă orice argument! Au câștigat doar prima luptă”- VIDEO
- 15:43 - Papa Leon salută armistițiul din Iran: „Un semn de speranță”
- 15:40 - CNA a respins solicitarea de rediscutare privind retragerea licenței Realitatea PLUS - LIVE TEXT
Urmărește știrile Realitatea de Ialomita și pe Google News










