Guvernul va subvenționa gigacaloria

Guvernul va subvenționa gigacaloria
Guvernul va subvenţiona o parte din gigacalorie
Guvernul va aloca primăriilor, în această săptămână, o parte din subvenția la gigacalorie, a declarat prim-ministrul Florin Cîţu.
”Am discutat astăzi cu primarii, pentru că am vrut să îi asigur că vom rezolva problema subvenției la gigacalorie. Iarna asta o scoatem la capăt, oamenii nu vor rămâne fără căldură. Vom aloca bani în această săptămână, pentru că e nevoie de o soluție rapid, indiferent de ce se întâmplă pe scena politică. Până mâine, aștept de la municipalități toate informațiile necesare, astfel încât să decidem, împreună, formula în funcție de care vom da aceste fonduri. În paralel, trebuie să lucrăm și la un plan pe termen lung, pentru că, altfel, anul viitor vom avea aceeași problemă.” a declarat premierul.
Sursa: Realitatea Din PNL
Citește și:
- 16:22 - Interviu EXCLUSIV Ana Maria Păcuraru - Sara Qudah (CPJ): România intră în tiparul global al cenzurii administrative
- 15:56 - Alexandra Păcuraru, după hotărârea CNA de a menține decizia de retragere a licenței televiziunii Realitatea PLUS: „Au fost pregătiți să respingă orice argument! Au câștigat doar prima luptă”- VIDEO
- 15:43 - Papa Leon salută armistițiul din Iran: „Un semn de speranță”
- 15:40 - CNA a respins solicitarea de rediscutare privind retragerea licenței Realitatea PLUS - LIVE TEXT
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Ialomita și pe Google News










