Efectul anulării curselor TAROM: Delegația României la summitul NATO zboară cu un avion militar

Efectul anulării curselor TAROM: Delegația României la summitul NATO zboară cu un avion militar
Delegaţia României a plecat din ţară cu un avion militar din cauza anulării mai multor curse TAROM
Delegaţia României care urmează să participe la summitul NATO de la Washington a plecat din ţară cu un avion militar din cauza anulării mai multor curse TAROM.
Purtătorul de cuvânt al Ministerului Apărării Naţionale, general de brigadă Constantin Spînu, a declarat pentru News.ro că delegaţia României care participă la summitul NATO a plecat, luni dimineaţă, cu o aeronavă C-27J Spartan către Paris. De acolo, delegaţia urmează să ia o cursă către SUA.
Din această delegaţie fac parte şi ministrii Apărării, Angel Tîlvăr, şi al Afacerilor Externe, Luminiţa Odobescu.
Ministrul Transporturilor Sorin Grindeanu a cerut managementului companiei TAROM să ia urgent măsuri pentru a elimina haosul de pe Aeroportul Otopeni.
Grindeanu le-a atras atenția celor din conducere că accentul trebuie pus pe asigurarea personalului navigant, nu pe menținerea unor angajați "care nu au o contribuție la buna funcționare a TAROM!"
Sursa: Newsinn
Citește și:
- 15:40 - CNA a respins solicitarea de rediscutare privind retragerea licenței Realitatea PLUS - LIVE TEXT
- 14:59 - UEFA, decizie decizie de ultim moment după moartea lui Mircea Lucescu pentru meciurile din Champions League
- 14:47 - Urmărire ca-n filme în trafic, în Argeș: tânăr prins după 25 km, fără permis și băut
- 14:41 - Alertă cibernetică: rețea de spionaj a Rusiei, destructurată de FBI și cu ajutorul SRI. Nicușor Dan: „Continuă războiul hibrid”
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Ialomita și pe Google News










