Braconier cu pești de dimensiuni impresionante, depistat întâmplător de polițiști în trafic
13 nov. 2019, 15:18
Actualizat: 13 nov. 2019, 15:18

peste-fitofag-confiscat-politie
Articol scris de Scris de Tudor Petronel
Peste 200 kg de pește din specia fitofag au fost confiscate de polițiști în urma unui control de rutină pe DN2A.
Polițiștii de la secția de poliție rurală nr.4 Coșereni au descoperit peștii de dimensiuni foarte mari în opt saci de rafie în portbagajul mașinii.

O parte dintre pești erau prinși în plase mono-filament din fir textil folosite de braconier pentru capturarea peștilor.
Peștele fitofag pentru care nu existau documente de proveniență i-a adus dosar penal celui care-l transporta.
El este cercetat sub aspectul săvârșirii infracțiunilor de transport fără documente legale, deținerea și folosirea în mod neautorizat a uneltelor de pescuit comercial.
Citește și:
- 21:47 - Tensiuni fără precedent: Trump discută retragerea din NATO și acuză Alianța că „a întors spatele americanilor”
- 20:32 - Gabriela Ruse, calificare spectaculoasă în sferturi la Linz! Când joacă Sorana Cîrstea pentru un loc în top 8
- 19:43 - Atac fără precedent: lideri israelieni îl acuză pe Trump că „a fugit” din conflict
- 19:02 - Tragedie în Craiova: o fetiță de 4 ani a murit după ce i s-a făcut rău într-o mașină, în parcarea unui mall
Urmărește știrile Realitatea de Ialomita și pe Google News











