Averse ce vor avea și caracter torențial
ANM a emis în această dimineață o nouă avertizare meteo de cod galben de ploi însemnate cantitativ. Intervalul de valabilitateeste 17 iunie, ora 21:00 – 18 iunie, ora 12:00.
În intervalul menționat în Dobrogea, estul Munteniei și sud-estul Moldovei vor fi averse ce vor avea și caracter torențial și pe alocuri descărcări electrice. Cantitățile de apă, în intervale scurte de timp sau prin acumulare, vor depăși 20...30 l/mp și pe arii restrânse 40...50 l/mp.
În cursul zilei de vineri, 18 iunie, Administraţia Naţională de Meteorologie va actualiza prezentul mesaj pentru aria ploilor ce va fi în extindere.
Sursa: Realitatea de Braila
Citește și:
- 15:50 - Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 16:53 - Ultramaratonistul Adrian Șovea, lovit de o mașină în timpul cursei caritabile de 2.800 km
- 13:52 - Bogdan Hossu spulberă noua lege a salarizării. ”Sporurile pentru condițiile de muncă au scăzut” -VIDEO
- 13:24 - Cristian Mungiu a câștigat un premiu important la Cannes, cu filmul Fjord
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Ialomita și pe Google News















