Unirea Slobozia și Petrolul Ploiești au remizat, scor 1-1, în etapa a cincea din play-out-ul Ligii a 2-a.

Petrolul a reușit să deschidă scorul încă din startul partidei, în minutul 10, prin căpitanul Pol Roige.

Unirea  a reușit să restabilească egalitatea imediat după reluarea partidei după o lovitură de cap a lui Gabriel Lazăr  în minutul 53.

În partea secundă a meciului, mai periculoasă a fost Slobozia care a ratat ocazii prin Bogdan Danciu. Cea mai mare ocazie a meciului a fost a Unirii Slobozia, consemnată în minutul 84, atunci când același Bogdan Danciu a șutat cu stângul în bară.

În etapa următoare Unirea va întâlni în deplasare, vineri, 30 aprilie pe Aeostar Bacău.

Sursa: Realitatea de Ialomita

Articolul precedentRaluca Turcan: ”Anul acesta, în jur de 270 000 de lucrători din România vor merge să muncească în Germania. Suntem preocupaţi să oferim pentru fiecare…”
Articolul următorMinistrul Drulă: De Paşte se va putea circula fără restricţii pe autostrada A2 între Bucureşti şi Fundulea