Advertising
România lansează Orchestra Mondială a Păcii: inițiativa lui Nicolae Voiculeț transformă muzica într-un mesaj global de unitate

Nicolae Voiculeț
Scris de Realitatea de Ialomita Publicat: 22 mar. 2026, 17:09
România devine, pe 5 aprilie 2026, scena unui proiect artistic cu o puternică încărcătură simbolică: lansarea Orchestrei Mondiale a Păcii, o inițiativă semnată de Nicolae Voiculeț. Evenimentul va avea loc în cadrul Parlamentul României, în Sala C.A. Rosetti, și promite să fie mai mult decât un simplu concert: o declarație artistică despre unitate și pace într-o lume marcată de conflicte.
Citește și
- 15:50Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 08:06Atac american în Caraibe: doi bărbați au murit după ce o ambarcațiune suspectată de trafic de droguri a fost lovită - VIDEO
- 08:01Peștele periculos care bagă în sperieți turiștii din Grecia: poate provoca răni grave - VIDEO
- 21:38Misiune contracronometru în Cheile Bicazului. Salvamontiștii caută doi turiști care s-au rătăcit într-o zona cu pericol de cădere în gol
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Ialomita și pe Google News


























