Au fost înregistrate încă 3 decese ale unor persoane infectate cu noul coronavirus, în Suceava

Au fost înregistrate încă 3 decese ale unor persoane infectate cu noul coronavirus, în Suceava
Numărul deceselor la nivel național a ajuns la 11
Au fost înregistrate încă 3 decese ale unor persoane infectate cu noul coronavirus. Numărul deceselor la nivel național a ajuns la 11.
Este vorba despre:
Un bărbat, 59 ani, pacient Spitalul Județean de Urgență Suceava, fără posibilă expunere
precizată.
O femeie, 80 ani, pacientă în Spitalul Județean de Urgență Suceava, fără posibilă expunere.
precizată.
Un bărbat, 71 ani, pacient Spitalul Județean de Urgență Suceava, fără posibilă expunere
precizată.
Pacienții au fost confirmați pozitiv la COVID 19 în data de 23 martie 2020, atunci când s- au primit rezultatele probelor de laborator.
Toți cei trei pacienți aveau afecțiuni medicale cronice pre- existente ( boli cardiovasculare, diabet).
Citește și:
- 15:50 - Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 21:31 - Decizie fără precedent în Ungaria! Deputații și-au tăiat salariile cu 40%, iar votul a fost unanim
- 20:16 - Christian Eriksen a luat o decizie după noul incident care a șocat lumea fotbalului: „Mă concentrez pe familie și recuperare”
- 19:20 - Alertă meteo pentru 9 iunie 2026! Furtuni, vijelii și grindină în mai multe regiuni. Unde se ating 32 de grade
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Ialomita și pe Google News














