FOTO Mihai, omul care se împarte între Jandarmerie, familie și copiii de la Centrul Logo-pici

FOTO Mihai, omul care se împarte între Jandarmerie, familie și copiii de la Centrul Logo-pici
Mihai este ofițer în cadrul Inspectoratului de Jandarmi Județean Ialomița, este tatăl unei fetițe minunate și din 2016, voluntar în cadrul ”Asociației pentru recuperarea și integrarea persoanelor cu autism și sindrom Down” - Centrul Logo-pici Ialomița
Mihai este ofițer în cadrul Inspectoratului de Jandarmi Județean Ialomița, este tatăl unei fetițe minunate și din 2016, voluntar în cadrul ”Asociației pentru recuperarea și integrarea persoanelor cu autism și sindrom Down” - Centrul Logo-pici Ialomița. Inițial din dorința de a o ajuta pe soția sa, Cristina, inițiatoarea Centrului, a petrecut tot mai mult timp lângă copii, care i-au devenit din ce în ce mai dragi, specializându-se pentru a putea desfășura și activități terapeutice cu aceștia. A păstrat tradiția și s-a implicat și anul acesta, așa cum o face deja de 7 ani, în organizarea petrecerii de Crăciun pentru picii de la Centru, dăruind în primul rând iubire, căci cele mai frumoase cadouri nu se găsesc sub brad, ci în suflet.
”Să vă bucurați pentru ceea ce aveți, dar și pentru fericirea altora. Să aveți curaj să alinați durerile altora și să aveți puterea să le puteți duce pe ale voastre. Să nu vă temeți să împărțiți zâmbete și să ștergeți lacrimi.” Acesta este mesajul lui Mihai pentru Crăciun.
Dursa foto IJJ Ialomița
Sursa: Realitatea de Ialomita
Citește și:
- 15:50 - Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 16:39 - Jucătorii de la FCSB îl vor pe Andrei Prepeliță antrenor! Variantă surpriză după plecarea lui Mirel Rădoi
- 16:14 - Ilie Bolojan cere „curățenie” în ministere: funcționarii incompetenți vor fi înlocuiți
- 15:47 - Trump amenință Spania, dar nu o poate da afară din NATO. Ce spune tratatul Alianței
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Ialomita și pe Google News














