Unirea Slobozia și Dinamo au făcut meciul sezonului în Cupa României. Din păcate, niciuna dintre cele două echipe nu va trece de faza grupelor.

Dinamo se afla pe val, conducea cu scorul de 3-0. A deschis scorul Lamine Ghezali, în minutul 17, Costin Amzăr a mărit diferența în minutul 24, iar Iulian Roșu a făcut 3-0 în minutul 30. După aceea a urmat nebunia, ialomițenii au revenit spectaculos. care a marcat pentru 1-3 în minutul 39, când Constantin Toma a punctat de la 11 metri. Unirea a marcat golul al doilea la cinci minute de la reluare, când Ciprian Rus și-a trecut și el numele pe lista marcatorilor. 18 minute mai târziu s-a făcut 3-3, după un autogol al lui Alexandru Darius Pop. Nu au lipsit nici cartonașele roșii de la acest meci. Centralul a arătat cartonașul către 3 jucători de la Dinamo, pe parcursul meciului.

Din grupa A, echipele calificate sunt Sepsi OSK Sfântu Gheorghe și ”FC U” Craiova.