Casă cuprinsă de flăcări. Proprietarul la spital cu atac de panica

Casă cuprinsă de flăcări. Proprietarul la spital cu atac de panica
Pompierii din Urziceni, au intervenit joi,22 iulie, pentru localizarea și lichidarea unui incendiu izbucnit la o casă din comuna Glodeanu Sărat, județul Buzău.
Pompierii din Urziceni, au intervenit joi, 22 iulie, pentru localizarea și lichidarea unui incendiu izbucnit la o casă din comuna Glodeanu Sărat, județul Buzău.
La sosirea salvatorilor incendiul se manifesta la acoperișul casei și la acoperișul anexei. Forțele de intervenție au fost sprijinite și de membri al Serviciului Voluntar pentru Situații de Urgență din localitate.
Echipajul SMURD a acordat primul ajutor medical proprietarului casei în vârsta de 61 de ani, care a suferit un atac de panică, ulterior a fost preluat și transportat la Spitalul Municipal Urziceni.A ars acoperișului din lemn învelit cu tabla al locuinței pe o suprafața de aproximativ 100 mp și acoperișul din lemn învelit cu tabla al anexei pe o suprafața de aproximativ 100 mp. Sau degradat bunuri electrocasnice și mobilierul din bucătărie.Cel mai probabil incendiul s-a produs de la un aparat de gătit lăsat nesupravegheat.
Citește și:
- 17:04 - Ministrul Sănătății anunță controale fără precedent
- 16:50 - Viscolul închide drumuri și lasă localități fără electricitate
- 15:18 - Interdicție pentru copiii sub 15 ani pe rețelele de socializare
- 15:14 - România, tot mai dependentă de gazul extern. Importurile au crescut masiv, pe fondul declinului extracției interne
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Ialomita și pe Google News











