Simona Halep(18 WTA) s-a calificat în sferturile de finală ale turneului Transylvania Open (WTA 250), care are loc în BT Arena din Cluj-Napoca după ce a învins-o pe rusoaica Varvara Graceva(81WTA), cu 6-4, 6-2. Meciul a durat o oră şi 13 minute.

La finalul primului set, Simona a avut nevoie de un timeout medical la vestiare, acuzând probleme în zona lombară.

Halep o va întâlni pe Jaqueline Cristian, în faza sferturilor de finală. Partida este programată pentru vineri, 29 octombrie.

Turneul este dotat cu premii totale de 235.238 de dolari.

Sursa: Realitatea de Constanta

Articolul precedent731 de persoane aflate în carantină și 1025 de persoane aflate în izolare, verificate de polițiști în ultimele 24 de ore
Articolul următorUrsula von der Leyen, mesaj despre PNRR-ul României: ”Vești bune”