Unirea Slobozia a scăpat printre degete victoria în etapa a 10-a a Ligii 2, pe terenul formației CS Comunal Șelimbăr, fiind egalată în minutul 90+5.

Golurile au fost marcate de Andrei Dorobanțu în minutul 31 și Daniel Tătar în minutul 90+5.

Meciul a prilejuit reîntâlnirea dintre Costel Enache și Eugen Beza, cei doi făcând parte din stafful echipei FC Hermannstadt la începutul sezonului 2018-2019 de primă ligă. Toate cele trei întâlniri dintre cei doi s-au terminat la egalitate, după cele două de 0-0 din sezonul trecut, când Enache era pe ”principalul” Iașiului.

”Suntem mai mult naivi decât ghinioniști. Puteam gestiona altfel situațiile, puteam evita golul primit. Per total, cred că echipa a muncit mult azi, s-a luptat. Nu aș vrea să vorbesc despre arbitraj, dar mi s-au părut foarte aroganți pe final. Nici măcar discuțiile nu le acceptă oamenii. Tot meciul am vorbit cu «domnule arbitru», cu «dumneavoastră», sunt dezamăgit de comportamentul lor.

Singurul lucru care îmi amărăște sufletul acum e că se cred mult, mult prea sus față de noi, cei care suntem implicați. Nu răspund la întrebări, nu te bagă în seamă, fac parte din alt fenomen și nu putem noi să îi deranjăm din lumea lor (n.r. – o spune ironic). Asta cred că a influențat mai mult decât jocul în sine”, a declarat Constantin Enache.

Unirea Slobozia este, după remiza cu CS Comunal Șelimbăr, pe locul 4 în clasament, cu 18 puncte.

În etapa următoare, Unirea Slobozia va juca în Cupa României cu Voluntari, miercuri, 19 octombrie.

Sursa: Realitatea de Ialomita

Articolul precedentMacedonia de Nord și Muntenegru s-au retras de la Eurovision 2023