Unirea Slobozia a pierdut  la limită, scor 0-1, împotriva celor de la Concordia Chiajna, miercuri, în deplasare, în etapa a 3-a a play-off-ului din Liga 2.

Unicul gol al partidei a fost marcat de către Gabriel Deac, în minutul 90+5, chiar dacă arbitrul a acordat inițial doar patru minute de prelungiri.

În clasamentul Ligii a 2-a, Unirea Slobozia rămâne pe locul 6, cu 34 de puncte.

În etapa următoare, Unirea va juca, pe teren propriu, cu Steaua București, dumincă, 10 aprilie.

Unirea Slobozia: Poiană – Ibrian, I. Dinu, Perju, C-tin. Toma (cpt.) – I. Coadă, Cruceru (Gulceac 65) – Greu (Lazăr 78), Bolohan (Dorobanțu 84), Afalna – Rob. Silaghi (Gherghiceanu 65)
Rezerve: Ciupercă – Seb. Ivan, D. Mihai, Mustacă, Trașcu,
Antrenor: Adrian Mihalcea

Concordia Chiajna: Aldescu – Borța (Sokovic 71), Palmeș, Marc (cpt.), Cherecheș – D. Codrea, N. Roșu (Casap 62) – Llullaku (Deac 62), Matiș, Ad. Voicu (Alexe 46) – Batin (Barbu 76).
Rezerve: Silveanu –  L. Ion, Dușmanu, N. Popescu
Antrenor: Ianis Zicu

Sursa: Realitatea de Ialomita

Articolul precedentRomânia oprește exportul de floarea-soarelui! Anunț fără precedent al lui Marcel Ciolacu – Măsuri pentru evitarea crizei de ulei
Articolul următorPersoanele care vor înființa o pădure vor primi anual o primă, timp de 20 de ani