A făcut accident mergând pe contrasens pe Autostrada București - Constanța

A făcut accident mergând pe contrasens pe Autostrada București - Constanța
Un șofer de 44 de ani, din Slobozia, a fost amendat cu 2900 de lei şi s-a ales cu permisul suspendat 150 de zile, după ce a circulat pe contrasens, pe Autostrada Soarelui, a făcut un accident şi şi-a continuat deplasarea.
Un șofer de 44 de ani, din Slobozia, a fost amendat cu 2900 de lei şi s-a ales cu permisul suspendat 150 de zile, după ce a circulat pe contrasens, pe Autostrada Soarelui, a făcut un accident şi şi-a continuat deplasarea.
Potrivit polițiștilor bărbatul în vârstă de 44 de ani, din municipiul Slobozia, a condus autoturismul pe autostrada A2, pe sensul opus de mers, intrând în coliziune cu un alt autovehicul care circula pe sensul normal de mers, rezultând avarii la ambele autovehicule. Nu a oprit la locul evenimentului, continuându-și deplasarea către km 49, unde a efectuat manevra de întoarcere pentru a reveni pe sensul normal de deplasare.
Monitorizand poziția acestuia permanent, prin intermediul apelurilor înregistrate prin S.N.U.A.U. 112, polițiștii Biroului de Poliție Autostrada A2 București-Constanța, din cadrul Brigăzii Autostrăzi, au reușit interceptarea acestuia în spațiul de servicii de la km 88, sensul către Constanța, transmite IPJ Ialomița.
Conducătorul auto a fost testat cu aparatul etilotest, rezultatul fiind negativ.
Ialomițeanul a fost sancționat cu amendă în valoare de 2.900 de lei și suspendarea exercitării dreptului de a conduce, pentru 150 de zile, fiindu-i reținut permisul de conducere.
Sursa: Realitatea de Ialomita
Citește și:
- 15:50 - Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 17:48 - Tucker Carlson își cere scuze pentru sprijinul acordat lui Donald Trump: „Am indus lumea în eroare”
- 17:38 - Presa italiană îl elogiază pe Chivu după revenirea spectaculoasă a lui Inter în fața celor de la Como
- 16:35 - Mirel Rădoi, prezentat oficial la Gaziantep FK: contract pe un an și jumătate
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Ialomita și pe Google News














