Unirea Slobozia a remizat scor 1-1, în deplasare cu CSM Șelimbăr, în etapa a IV-a din Liga 2.

Ialomițenii au condus tot meciul și au deschis scorul în minutul 75 prin Denis Golda, care trage bine plasat din 7 metri lateral printre doi-trei adversari în poarta rămasă goală. Adversarii au egalat pe final, în minutul 90, când Alexandru Sălcianu reia cu capul din 6 metri și înscrie sub transversală.

In etapa urmatoare, Unirea Slobozia o va intalni pe Csikzereda, pe teren propriu, sambata, 3 septembrie.

Unirea rămâne neînvinsă în Liga 2 și se clasează pe locul 2.

CSM Slatina: I. Pop – Gherghe, Al. Popovici, Doman (cpt.), Dav. Oprescu, Sălcianu, D. Toma, Cr. Dinu, Al. Dinu, Mitran, Trașcu
Rezerve: Preduț – Neicu, M. Șerban, M. Manea, Pisăru, Alexandre Oliveira, Necșulescu, C-tin. Radu, Leață
Antrenor: Daniel Oprescu

Unirea Slobozia: M. Contra – Ibrian, I. Dinu, Perju, C-tin. Toma (cpt.), Coadă, Ekollo, Boțogan, Rob. Silaghi, Afalna, Cip. Rus
Rezerve: Păduraru – Bolohan, Criceru, Lemnaru, Gîrbăcea, Dorobanțu, M. Ciobanu, Gab. Lazăr, Golda
Antrenor: Constantin Enache (suspendat)

Sursa: Realitatea de Ialomita

Articolul precedentAeronavă de mici dimensiuni, prăbuşită. Două persoane au fost găsite carbonizate
Articolul următorIulian Bulai îi transmite 10 sfaturi lui George Simion, după ce liderul AUR s-a căsătorit, sâmbătă: Să ştii limita dintre viaţa de familie şi activitatea politică