unirea_slobozia

Unirea Slobozia a pierdut primul meci acasă cu Farul Constanţa, scor 2-0, în etapa a 5-a din Ligii a 2-a.

Scorul a fost deschis în minutul 12 de Andrey Banoy iar Farul și-a mărit avantajul în minutul 33 prin Antonio Cruceru.

“Știam că ne așteaptă un meci foarte dificil, suntem în etapa a VII a, mai sunt 12 meciuri, ne vom antrena mai bine și cu siguranță vom recupera punctele pierdute pe teren propriu.
Am pierdut meciul cu Farul Constanța, nu am jucat deloc rău, dacă reușeam să marcăm în momentele importante cu siguranță am fi revenit în joc. Felicitări Farul Constanța, trebuie sa învățăm din această înfrângere. Totusi, este evident că cel mai bun jucător al nostru este echipa, unitatea grupului, printr o organizare bună, dăruire, agresivitate și disciplina ne batem de la egal la egal cu orice echipă!” a declarant Ilie Lemnaru, președintele Unirea Slobozia .

În etapa următoare, Unirea Slobozia va juca cu Csikszereda, sâmbătă, 17 octombrie, în deplasare.