Unirea Slobozia a învins-o pe Dinamo cu scorul de 2-0, într-un meci amical.  Confruntarea a avut loc pe un teren sintetic al Complexului Sportiv ”Ion Țiriac” din București, lângă baza sportivă Metaloglobus.

Ialomițenii au deschis scorul în minutul 27, de la 11 metri. Denis Golda a centrat din partea stângă a atacului în careu, iar într-un duel între un atacant și un fundaș s-a dat lovitură de pedeapsă. Vlad Prejmerean a executat și a transformat pentru 1-0. Unirea Slobozia și-a dublat avantajul prin Ciprian Rus în minutul 75, care a marcat dintr-o poziție excelentă.

Dinamo: Dujmovic – Ionescu, Bena, Demici, Amzar – Larrucea, Iglesias, Delciu, Bobea, Florescu, Pop
Rezerve: Oncescu, Moura, Roșu, Irimia, Borcea, Bani, Patriche, Giafer, Cune, Fărăgău, Irimia, N. Roșu, Șerban, Ghezali

Unirea Slobozia: Contra – Ibrian, Lazăr, Dinu, Levi – Coadă, Prejmerean – Bujor, Afalna, Mustacă – Nsima.
În repriza a doua au mai intrat Rus, Golda, Perju, Boțogan, Bolohan, Toma, Silaghi, Dorobanțu, Ștefan, Păduraru.

Liga 2 se va relua pe 25 februarie când Unirea Slobozia o întâlni pe Steaua București, liderul campionatului pe teren propiu.

Sursa: Realitatea de Ialomita

Articolul precedentMafia gunoaielor, dinamitată. Documentul care demască traseul ilegal ANAF-Rimini-Romprest. Afacerist controversat și director ANAF, săltați de DNA – VIDEO
Articolul următorConsumul de cannabis va fi interzis în Cartierul roșu din Amsterdam.