Unirea Slobozia a fost învinsă de FK Miercurea Ciuc, scor 0-1, pe teren propriu, în etapa a 5-a din Liga 2. Aceasta înfrângere pune capăt

Singurul gol al meciului a fost marcat de Lorant Kovacs, în minutul 23, din lovitură de la 11 metri. În minutul 42, ciucanii au rămas în 10 după eliminarea lui Richard Jelena. În minutul 80, și cei de la Slobozia au rămas în inferioritate numerică, după eliminarea lui Antonio Cruceru.

Unirea Slobozia a rămas fără tribuna oficială, arsă peste noapte din cauza unui fulger care a lovit-o.

În etapa următoare, Unirea Slobozia va juca, în deplasare cu Dumbrăvița, sâmbătă, 10 septembrie.

Sursa: Realitatea de Ialomita

Articolul precedentBacalaureat, sesiunea de toamnă – Rata de promovare, după soluţionarea contestaţiilor, 35,4%, în creştere cu aproape 3% faţă de rezultatele iniţiale
Articolul următorCONSTANȚA. Impact frontal între două mașini. 10 victime printre care 3 copii