GEORGE SIMION SUNĂ CHEMAREA SUVERANIȘTILOR: „LA ȚEBEA, PENTRU AVRAM IANCU ȘI-N PARLAMENT, PENTRU MOȚIUNE”

GEORGE SIMION SUNĂ CHEMAREA SUVERANIȘTILOR: „LA ȚEBEA, PENTRU AVRAM IANCU ȘI-N PARLAMENT, PENTRU MOȚIUNE”
Liderul partidului Alianța pentru Unirea Românilor (AUR) sună chemarea pentru suveraniștii de pretudindeni, pentru mobilizare la comemorarea lui Avram Iancu, dar și la Parlament, pentru susținerea moțiunii împotriva Guvernului Bolojan.
Liderul partidului Alianța pentru Unirea Românilor (AUR) sună chemarea pentru suveraniștii de pretudindeni, pentru mobilizare la comemorarea lui Avram Iancu, dar și la Parlament, pentru susținerea moțiunii împotriva Guvernului Bolojan.
George Simion: ”Moțiunile vor fi votate duminică, nu luni când era normal. Sistemul face iar o nefăcută de frica românilor”
Președintele AUR, George Simion, a anunțat că cele patru moțiuni de cenzură depuse de partidul său împotriva măsurilor adoptate de Guvernul Bolojan vor fi votate duminică, ”nu luni când era normal”.
”Regimul “democratic” face iar o nefăcută de frica românilor: moțiunile de cenzură vor fi votate duminică, nu luni când era normal (și când sunt protestele profesorilor)”, a scris George Simion, într-o postare pe pagina sa de Facebok.
Sursa: Realitatea din AUR
Citește și:
- 10:05 - Cum se laudă Sebastian Ghiță că-l pune premier pe Eugen Tomac - SURSE
- 10:01 - Anca Alexandrescu aruncă bomba: ”Tomac s-a întâlnit cu Coldea la restaurant”
- 09:19 - Petrișor Peiu (liderul senatorilor AUR): „Cine câștigă din blocarea artificială a rafinăriei Petrotel de către Guvernul Bolojan?”
- 08:05 - Iranul respinge ideea despăgubirilor: „Activele noastre nu sunt pradă de război”
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Ialomita și pe Google News














