Unirea Slobozia se impune fără probleme în meciul cu Unirea Constanța, scor 3-0, cu toate golurile marcate încă din prima repriză.

Scorul a fost deschis in minutul 15 cand Ionuț Coadă este nemarcat la 25 metri poziție centrală și trage imparabil pentru Udrea. Ialomitenii si-au marit avantajul in minutul 19 prin Alexandru Șuteu mingea îl lovește pe fundaș și îl păcălește pe portar. Scorul final 3-0 a fost stabilit de Ciprian Rus preia pe piept o centrare și rămâne singur cu portarul care nu mai poate salva echipa de un nou gol primit.

Unirea Slobozia: M. Contra – Ibrian, I. Dinu, Gab. Lazăr, C-tin. Toma (cpt.), Coadă, Cruceru, Boțogan, Bolohan, Afalna, Cip. Rus
Rezerve: G. Păduraru – Rob. Silaghi, Ben Levy, Mih. Lemnaru, Ekollo, Dorobanțu, M. Ciobanu, Perju, Golda
Antrenor: Constantin Enache

Unirea Constanța: Rz. Udrea (cpt.) – R. Gab. Zamfir, Tălmaciu, Șuteu, Ciuciulete, Pandele, Chirițoiu, Lăcătuș, Longher, Cană, Arnold
Rezerve: M. Popescu – Cireșoiu, Timiș, Malama, Șerbănescu, L. Mitrică, R. Trif, Ardelean, Rob. Tudor
Antrenor: Dacian Nastai

Unirea Slobozia se claseaza pe locul 3 cu 17 puncte in Liga a 2-a.

In etapa urmatoare Unirea va juca in deplasare, cu Viitorul Selimbar, sambata 15 octombrie.

Sursa: Realitatea de Ialomita

Articolul precedentMonica Macovei, reacție după accidentul în care a fost implicată