Miercuri seara, pe stadionul din Făurei, CS Făurei a întâlnit pe Recolta Gheorghe Doja în turul I al Cupei României la fotbal. Echipa din județul Ialomița s-a calificat în turul 2 după ce a învins cu scorul de 5-2.

CS Făurei a deschis scorul prin Alexandru Gabriel Niță, dar oaspeții au revenit și au trecut rapid la conducere și până la pauză scorul a ajuns 1-4 după reușitele lui Adrian Răduca, de două ori, Alexandru Eavaz și Ionuț Drăgan. După pauză Răduca a mai marcat o dată pentru Recolta Gheorghe Doja, iar pentru CS Făurei a mai înscris Robert Costea, din penalty, obținut de Niță, care a fost faultat în careu de un fundaș al oaspeților .

CS Făurei: A. Nicoliță – D. Frățilă, V. Cîrnu (min. 70 V. Ivan), V. Ion (min. 70 Fl. Ștefan), A. Pușcașu, C. Lakatos, Al. Bordei (min. 69 R. Costea), Șt. Dunca (min. 60 R. Zainea), A. Dunca, St. Nicoliță, Al. Niță.

Recolta Gheorghe Doja: Oprea Relu – Comșa Andrei, Chebac Alexandru, Geordano Lungu, Andrei Radu – Alexe Ionuț, Ghenovici Valentin-Chiriță Cristian, Adrian Răduca, Eavaz Alexandru – Drăgan Ionuț. Au mai jucat: Răducanu Eduard, Ene Ionuț, Petre Mihai, Popescu Vlăduț, Stanciu Liviu.

Articolul precedentDiana Șoșoacă s-a apucat de cântat: Cum a interpretat „Mărioară de la Gorj – Imagini virale. Val de glume pe internet
Articolul următorPremierul Ciucă a făcut anunțul. Ce se întâmplă cu piața de energie. Planuri pentru la iarnă. Rectificarea bugetară – prioritatea ședinței de azi